Haberler

Haberler

ntv.com.tr
 • Piknik yaparken ormanı yakan 3 kişi tutuklandı
  Piknik yaparken ormanı yakan 3 kişi tutuklandı

  Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde, ormanda piknik yaparken yangın çıkardıkları iddiasıyla yakalanan 3 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yangında yaklaşık 4 dönüm alan ve 100 adet meşe ağacının zarar gördüğü öğrenildi.

  Tekirdağ İl Jandarma Alay komutanlığına bağlı ekipler, Süleymanpaşa ilçesinde bulunan Kumbağ-Şarköy yolu üzerinde orman yangınlarını önlemek denetimlerini artırdı.

  Denetimlerde, ilçeye bağlı Yeniköy Mahallesi Askerasıldı mevkiinde orman içerisinden dumanların çıktığı görülerek kısa sürede olaya müdahale edildi.

  YAKLAŞIK 4 DÖNÜM ALAN VE 100 ADET MEŞE AĞACI ZARAR GÖRDÜ

  İtfaiye ekiplerine haber verilirken, şahıslar gözaltına alındı. Bölgeye gelen itfaiye ekipleri, kısa sürede yangına müdahale ederek yangını daha fazla büyümeden engellemiş oldu.

  Söndürülen yangında yaklaşık 4 dönüm alan ve 100 adet meşe ağacının zarar gördüğü öğrenilirken, piknik yaparken yangına sebebiyet verdikleri öne sürülen U.C, B.A, ve C.A isimli üç kişi adliyeye sevk edildi.

  Adliyede mahkemeye çıkarılan 3 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. • İzmir depreminde yıkılan Rıza Bey Apartmanı davasında "takdiriilahi" tartışması
  İzmir depreminde yıkılan Rıza Bey Apartmanı davasında

  İzmir'deki depremde en fazla can kaybının yaşandığı Rıza Bey Apartmanı'nın yıkılmasına ilişkin 2'si tutuklu 13 kişinin yargılanmasına devam edildi. Duruşmaya sanık avukatının, ''Takdiriilahi'' sözleri damga vurdu.

  İzmir depreminde 36 kişinin hayatını kaybettiği Rıza Bey Apartmanı'na ilişkin davaya devam edildi. 

  İzmir 5. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklar mimar A.S.B. ve yapı müteahhidi H.H.Ö, SEGBİS üzerinden katıldı. Tutuksuz sanıklar, müştekiler ve taraf avukatları ise salonda hazır bulundu.

  Mahkeme Başkanı, tanık İ.K'nın hakkında da söz konusu davaya ilişkin soruşturma olduğunu ancak henüz davaya dönüşmediğini belirterek tanık olarak dinlenileceğini bildirdi.

  Tanık İ.K, tutuklu sanık A.S.B. ve tutuksuz sanıklardan T.P. ve D.K'nın kendi şirketinden ayrılarak bu bina için proje hazırladıklarını savunarak, "Olayda müteahhit ve fenni mesul sorumlu. Belediyedeki projelere imza atan kişi kim ise o sorumludur. Müteahhit ile benim şirketin sözleşmesini hatırlamıyorum bile. Projeye imza atan kişiler sorumludur" diye konuştu.

  Rıza Bey Apartmanı'ndaki diş hekimi polikliniğinde tadilat yapan firmanın sahibi K.Ö. de dairede çalıştığı sırada yöneticinin binanın sağlam olmadığını söylediğini öne sürdü.

  Tutuklu sanık A.S.B. ise günah keçisi haline getirildiğini ileri sürerek, "Bir sorumsuzluk yaptıysam o inşaat devam edemez. Bir imza dışında hiçbir dahlim olmadığı halde 16 aydır tutukluyum." ifadelerini kullandı.

  Tutuklu sanık H.H.Ö. de beton atmayı ve demir döşemeyi çok iyi bildiğini, binada kötü bir iş yapmadığını savundu.

  SANIK AVUKATINA TEPKİ

  Tutuklu sanık H.H.Ö'nün avukatı, "müvekkilinin ağır hastalıkları olduğunu, tahliye edilmezse ölebileceğini ve bir sonraki celse kendisini göremeyebileceklerini" söylemesi üzerine depremde yakınlarını kaybeden müştekiler, avukata "Biz de çocuklarımızı göremiyoruz" sözleriyle tepki gösterdi.

  Avukatın "Takdiriilahi" sözleri üzerine bir müşteki "Takdiriilahi ise neden burada mahkeme yapıyoruz" ifadesini kullandı.

  Mahkeme heyeti savunması alınmayan sanıklar hakkında yakalama emri çıkartılmasına ve tutuklu sanıkların bu halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

  İzmir'de 30 Ekim 2020'de meydana gelen depremde yıkılan Rıza Bey Apartmanı'nda 36 kişi hayatını kaybetmiş, 17 kişi yaralanmıştı.

  Binanın yıkılmasında sorumlulukları bulunduğu iddiasıyla 13 sanık hakkında "bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet verme" suçundan dava açılmıştı.

 • Kadir Şeker'in cezası düşürüldü
  Kadir Şeker'in cezası düşürüldü

  Konya'da sevgilisini dövdüğünü düşündüğü kişiyi engellemek isterken öldürdüğü gerekçesiyle 12,5 yıl hapse çarptırılan ve cezası Yargıtay tarafından bozulan Kadir Şeker, yeniden hakim karşısına çıktı. Mahkeme, Kadir Şeker'in tutukluluğunun devam etmesine karar verdi, cezasını da 10 yıl 10 aya düşürdü.

  Son dakika haberi! 

  Yeniden yargılanan Kadir Şeker'e 10 yıl 10 ay hapis cezası verildi. 

  Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Kadir Şeker ve yakınları, maktul Özgür Duran'ın ailesi ile taraf avukatları katıldı.

  İddia makamı bozma ilamına uyulmasını istedi. Duruşmada Şeker ile müştekiler ve taraf avukatlarına söz verildi.

  ''BIRAKSAYDI EVİME GİDECEKTİM''

  Sanık Şeker, "Ben oraya kadının yardıma ihtiyaç duyduğunu düşündüğüm için gitmiştim. Bıraksaydı, evime gidecektim. Yanından uzaklaşmışken maktul bana saldırdı, boğazıma sarıldı. O an bilincimi kaybedeceğimi düşündüm. Olay nedeniyle pişman ve üzgünüm. Tahliyemi talep ediyorum" ifadelerini kullandı.

  Yargıtayın bozma ilamını kabul etmeyen Duran ailesinin avukatları, söz konusu olayın sosyal medyada "kadına şiddet vakası" olarak değerlendirildiğini ancak somut olayda kadına şiddetin bulunmadığını iddia etti.

  Duran ailesi avukatları, Şeker'in cezasında indirim yapılmamasını ve en ağır şekilde cezalandırılmasını talep etti.

  Maktul Özgür Duran'ın annesi Mübeyyen Duran da "Sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum. Ben devletime güveniyorum. Bu çocuk suçsuz olsaydı ben onu kendi ellerimle kurtarırdım. Ben evlat acısı çeken bir anneyim" dedi.

  Kadir Şeker'in avukatlarından Konya Barosu Başkanı Mustafa Aladağ ise Duran ailesine başsağlığı dileyerek, olay tarihinde 19 yaşında olan Şeker'in suçu, anın ve maktulün yarattığı korku ve panik durumu içerisinde işlediğini savundu.

  Aladağ, Şeker'in 3 yıla yakın süredir cezaevinde bulunduğu belirterek, infaz hükümleri ve cezaevinde bulunduğu süre göz önüne alınarak tahliye edilmesini istedi.

  CEZAEVİNDEYKEN ÜNİVERSİTE KAZANDI

  Şeker'in avukatı Emrah Daylan da "Müvekkilim cezaevinde bulunduğu süreçte üniversite sınavına girmiş, Gazi Üniversitesi Fizik Bölümünü kazanmıştır. Eğer tahliye edilirse öğrenimine devam edebilecektir. Tahliyesini ve 'haksız tahrik' indiriminin en üst sınırdan uygulanmasını talep ederiz" diye konuştu.

  İddia makamı duruşmada açıkladığı mütalaasında Şeker'in "haksız tahrik altında kasten öldürme" suçundan cezalandırılmasını, "haksız tahrik" indiriminin en üst sınırdan uygulanmasını ve Şeker'in tahliye edilmesini talep etti.

  Duran'ın avukatları mütalaaya itiraz ederek, Şeker'e en üst sınırdan uygulanacak indirimin, bundan sonra yaşanacak "haksız tahrik" oranı daha yüksek sayılabilecek olaylarla ilgili karar verilirken hataya sebebiyet vereceğini öne sürdü.

  Mahkeme heyeti, Şeker'e "haksız tahrik altında kasten öldürme" suçundan 13 yıl ceza verdi. Cezası "iyi hal" indirimiyle 10 yıl 10 aya düşürülen Şeker'in tutukluluğunun devamına karar verildi.

  YARGITAY KARARI BOZMUŞTU

  Kadir Şeker, 5 Şubat 2020'de merkez Selçuklu ilçesi Kosova Mahallesi'ndeki parkta duyduğu tartışma sesleri üzerine bir kadının şiddet gördüğünü düşünmüş, çifti ayırmaya çalışmıştı.

  Bu sırada Özgür Duran'ın sözlü ve fiziki müdahalesiyle karşılaşan Kadir Şeker ile arasındaki boğuşma sırasında aldığı bıçak darbesiyle yaralanan Duran, hastanede hayatını kaybetmişti.

  Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesince yargılanan Şeker'e, "kasten öldürme" suçundan müebbet hapis cezası verilmiş, Şeker'in cezası "haksız tahrik" nedeniyle 15 yıla, "iyi hal" indirimiyle de 12 yıl 6 aya düşürülmüştü.

  Şeker'in avukatlarının itirazı üzerine dosya Yargıtay'a gitmiş, Yargıtay 1. Ceza Dairesi, Kadir Şeker'e verilen hapis cezasının temyiz istemiyle ilgili inceleme yapmıştı.

  Yargıtay 1. Ceza Dairesince inceleme sonrası, Türk Ceza Kanunu'nun 29. maddesi uyarınca yapılan uygulama sırasında tahrikin derecesi ve yoğunluğu da gözetilerek azami hadde yakın bir indirimle cezanın belirlendiği, 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan Şeker hakkında daha fazla indirim yapılması gerektiği gerekçesiyle kararın bozulmasına karar verildiği belirtilmişti. • Eski sevgilisinin yüzüne kimyasal madde atan sanığın cezası belli oldu
  Eski sevgilisinin yüzüne kimyasal madde atan sanığın cezası belli oldu

  Ankara'da silahla alıkoyduğu eski kız arkadaşını yüzünden kimyasal maddeyle yaralayan sanık 18 yıl hapse mahkum edildi.

  Ankara'da silahla alıkoyduğu eski kız arkadaşının yüzüne kimyasal madde atan sanık, cezasında indirim uygulanmadan 18 yıl hapse çarptırıldı.

  Ankara 40. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Soner Bolat, mağdur Sultan S. ile taraf avukatları katıldı.

  Mahkeme hakimi, önceki celse savcının esas hakkındaki görüşünü sunduğunu belirterek, sanığa son savunmasını yapması için söz verdi.

  ''GELGİTLERİMİZ OLUYORDU, KASTİ BİR DAVRANIŞIM YOK''

  Mağdura yönelik yaralama kastının olmadığını ve onu iddia edildiği gibi silahla alıkoymadığını savunan Bolat, "Kendisiyle ayrılmıştık ancak sonra yeniden görüştük. Bu sürede gelgitlerimiz oluyordu. Bu konuda tartıştık, kendisine yönelik kasti bir davranışım olmadı" ifadelerini kullandı.

  PİŞMAN OLDUĞUNU BELİRTİP TAHLİYE İSTEDİ

  Sanık avukatı ise müvekkilinin yaşananlardan pişman olduğunu aktararak, Bolat'ın hükümle birlikte tahliyesini talep etti.

  Mağdur Sultan S'nin avukatları Deniz Can Aydın ile Yiğit Murat Onurhan da sanığın suçu işlediğine dair ikrarı ile Adli Tıp Kurumu raporunun dava dosyasında bulunduğunu belirterek, Bolat'ın üst sınırdan cezalandırılmasını istedi.

  TOPLAM 18 YIL HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

  Beyanların ardından kararını açıklayan mahkeme hakimi, sanık Bolat'ın, "silahla neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama" suçundan 6 yıl, "silahla kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak" suçundan ise 12 yıl hapisle cezalandırıldığını açıkladı.

  TAKDİRİ İNDİRİM UYGULANMADI

  Ayrıca hakkında takdiri indirim uygulanmayan sanığın tutukluluğunun devamı kararlaştırıldı.

  NE OLMUŞTU?

  İddianameye göre, Mamak ilçesinde yaşayan mağdur Sultan S, şiddet nedeniyle ayrıldığı erkek arkadaşı Bolat'ın bir araya gelme isteğine olumsuz cevap verdi.

  Bunun üzerine Bolat, 5 Ocak'ta iş yerine gitmek için evinden ayrılan kadını, yolunu kesip belindeki ruhsatsız silahı göstererek tehdit etti. Bolat, silah zoruyla yakınlardaki çocuk parkına götürdüğü Sultan S'nin yüzüne kimyasal madde attı.

  Yüzünün belirli bölgelerinde ikinci derece yanık ve lekeler oluşan mağdurun şikayeti üzerine Bolat tutuklandı. • Arıza yapan İETT otobüsünü yolcular itti
  Arıza yapan İETT otobüsünü yolcular itti

  Çengelköy'de bir İETT otobüsü arıza yaptı. Motoru çalışan ancak ilerleyemeyen otobüsü rampadan çıkamayınca yolcular devreye girdi.

  İstanbul Çengelköy’de arıza yapan İETT otobüsünü yolcular itti.

  Olay öğle saatlerinde Çengelköy’de meydana geldi. İddiaya göre, güzergahında seyir halinde olan İETT otobüsü arızalanınca yolda kaldı.

  Motoru çalışmaya devam ettiği halde rampadan çıkamayan otobüs için yolcular harekete geçti.

  Bunun üzerine otobüsten inen yolcular hep birlikte İETT otobüsünü itmeye çalıştı.  • Çanakkale'deki orman yangını kontrol altında
  Çanakkale'deki orman yangını kontrol altında

  Çanakkale'nin Ezine ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangın kontrol altına alındı.

  Çanakkale'nin Ezine ilçesi Alemşah köyü yakınındaki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.
  Durumun bildirilmesi üzerine dumanların yükseldiği alana Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı çok sayıda araç ve ekip sevk edildi.
  Yangına 2 uçak ve 2 helikopterle havadan, arazöz ve iş makineleriyle de karadan müdahalede bulunuldu.
  Ekiplerin yoğun çalışmasıyla kontrol altına alınan yangında 11 hektar bozuk orman alanının zarar gördüğü öğrenildi.


 • Karadeniz gazında yeni aşama: Derin deniz boruları seriliyor
  Karadeniz gazında yeni aşama: Derin deniz boruları seriliyor

  Karadeniz'deki 540 milyar metreküplük doğalgazı taşıyacak boruları derin deniz tabanına yerleştirecek "Castorone" adlı gemi yarın Filyos Limanı'na varacak.

  Uluslararası gemicilik verilerinden derlediği bilgilere göre, Castorone, 4 Temmuz'da Çanakkale Boğazı'ndan geçti.

  Türkiye'nin tarihindeki en büyük doğalgaz keşfinin yapıldığı Sakarya Gaz Sahası'nda çalışmalar devam ediyor. Hem deniz hem de kara kısmında yaklaşık 5 bin çalışan doğalgazı vatandaşla buluşturmak için mesai harcıyor.

  Karadan yaklaşık 170 kilometre açıkta bulunan Sakarya Gaz Sahası'ndan Filyos Doğal Gaz İşleme Tesisi'ne gazın getirilmesini sağlayacak boruların büyük kısmının serim işlemi "Castorone" isimli gemi tarafından gerçekleştirilecek.

  Sığ kısımlarda "Castoro 10" isimli geminin yaptığı işlemin ardından "Castorone" derin denize boruları serecek.

  325 metre uzunluğunda, 39 metre genişliğinde ve 56 bin 529 groston ağırlığındaki geminin 6 Temmuz'da Filyos Limanı'na varması bekleniyor. • AK Parti açıkladı: 560 bin sözleşmeli kamu personeline kadro yolu
  AK Parti açıkladı: 560 bin sözleşmeli kamu personeline kadro yolu

  SON DAKİKA HABERİ: AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu, "Ekim ayında Meclis açıldığında kamudaki sözleşmelilerin kadroya alınması konusunu ele alacağız" açıklamasında bulundu.

  Son dakika haberi! 

  Ekim ayında 560 bin sözleşmeli kamu personelinin kadroya alınması konusu Ekim ayında ele alınacak. 

  Açıklama, AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu'ndan geldi. 

  "Ekim ayında Meclis açıldığında kamudaki sözleşmelilerin kadroya alınması konusunu ele alacağız" diyen Akbaşoğlu, devamında EYT'li kesimin durumunu ele alacaklarını duyurdu.  

  Geçtiğimiz gün de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin "Türkiye'nin emekçileri endişe etmesinler. Türkiye'nin her bir sorunu önümüzde çözülmesi gereken bir dosya olarak duruyor" açıklamasını yapmıştı. • İstanbul’da maymun şaşkınlığı
  İstanbul’da maymun şaşkınlığı

  İstanbul Bağcılar’da nereden geldiği bilinmeyen bir maymun, yaklaşık 2 saat süren çalışma sonucunda bayıtılarak yakalandı. Çevrede toplananlar, ağaçlarda gezen maymunun zarar gelmeden yakalanması için belediye ekibine yardım etti. Mahalle sakinlerinden Kibriye Özer’in evinden getirdiği muzu, ‘‘Gel annem, gel kızım gel. Muz getirdim saan’’ diyerek maymuna uzatması dikkat çekti. • Sarıyer'de bir balıkçıda 11 antik amfora bulundu
  Sarıyer'de bir balıkçıda 11 antik amfora bulundu

  İstanbul Sarıyer'deki bir balıkçıda MÖ 450 yılına ait olduğu değerlendirilen 11 amfora bulundu. Restoran sahibi hakkında soruşturma başlatıldı.

  İstanbul Sarıyer'deki bir balık restoranına düzenlenen operasyonda antik çağlara ait 11 amfora ele geçirildi.
  Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube ekipleri, Sarıyer'de bir restoranda, amfora adı verilen batık gemilerde bulunan antik çağlara ait Yunan çömlekleri ele geçirdi.
  Amforaların Rumelifeneri Mahallesi'ndeki bir balık restoranında sergilendiği istihbaratıyla başlatılan çalışmalarda, restoran aylar süren takibe alındı.
  Elde edilen bilgilerle restorana 26 Mayıs’ta operasyon düzenlendi. Yapılan aramalarda milattan önce 450'li yıllara ait olduğu değerlendirilen, o çağda zeytinyağı ve tahıl saklamak için kullanılan çift kulplu 11 amfora ele geçirildi.
  Amforaların Roma ve Helensktik dönemlere ait olduğu tahmin ediliyor. Amforaların balıkçıların ağlarına takılarak bulunduğu, el değiştirerek ünlülerin müşterileri olduğu belirtilen restoranda sergilendiği öğrenildi.
  Emniyet ekiplerince el konulan amforaların, incelemelerin ardından İstanbul Arkeoloji Müzesi'ne teslim edileceği öğrenildi.


RÜYA TABİRLERİ

A - B - C - Ç - D - E - F - G - H - I - İ - J - K - L - M - N - O - Ö - P - R - S - Ş - T - U - Ü - V - Y - Z

Anketler

Sitemizi Beğendiniz mi ?