Haberler

Haberler

ntv.com.tr
 • Devlet Bahçeli'den Sezen Aksu'ya tepki
  Devlet Bahçeli'den Sezen Aksu'ya tepki

  Partisinin grup toplantısında konuşan MHP lideri Bahçeli, şarkısındaki sözler üzerinden eleştirdiği Sezen Aksu'ya "Serçeysen serçeliğini bil, sakın kuzgunluğa heves etme" diyerek tepki gösterdi.

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.

  Bahçeli'nin konuşmalarından öne çıkanlar şu şekilde:

  "Rusya-Ukrayna arasında her ihtimale açık gerilim hattı, Rusya-ABD-NATO arasındaki nafile görüşme turları, Ege ve Akdeniz'deki kutuplaşmalar, güney sınırımızdaki terörle mücadele süreçleri gündem başlıklarından bazılarıdır.

  Kazakistan'ı hakimiyet altına alan kaotik tablo tesirini kaybetmiştir. Bu dost ve kardeş ülkede iç isyan, iç çatışma ortamı sükut bulmuş, hayat normale dönmeye başlamıştır. Askeri birliklerin 15 Ocak'tan itibaren Kazakistan'dan ayrıldıkları gözlemlenmektedir. Sıradan zam protestosunun biçim, şekilde değiştirerek bir darbe mekaniğine dönüş yaptığını müşahede ettik.

  Kazakistan'daki olayların önü alınmıştır fakat Türkiye'de dahil olmak üzere dikkat çeken ülkeler için bu gibi tehditler muhtemeldir. Hazırlıklı olmak tarihi mükellefiyettir.

  Türkmenler, Kürtler ve Araplar gibi Irak'ın kurucu unsurundan biridir. Türkmensiz bir Irak yaralıdır, yetimdir. Türkmenler asli kurucu unsur olmalarına rağmen, buna rağmen sosyal haklardan mahrumdur.

  Bu adil değildir, eşitsizliğin kör düğümüdür. Türkmenler, kimlik ve kültür özelliklerinden, içinde yaşadıkları coğrafyaya kadar çatışma havzasının tam göbeğinde yer almışlardır. Türkmen kardeşlerimizin Irak'ta yaşadığı yerler etnik ve mezhebi fay hatlarının geçiş güzergahıdır. 

  Geçtiğimiz hafta salı günü yükseköğrenimi Elazığ'da sürdüren Enes Kara isimli gencimizin intihar etmesi her yönüyle konuşulmuş, tartışılmış, istismar edilmiştir. İstismarın her türlüsüne karşıyız. Gençlerimizi sahipsiz bırakamayız. Suçsuz günahsız insanlarımızın israfına tahammül edemeyiz.

  Malum intihar vakası ne ilk ne de sondur. Bizim üzerinde durmak istediğimiz asıl mevzu intihar olayının siyasi hesaplaşmaya konu edilerek muhafazakar insanlarımıza yönelik intikam aracına dönüştürülmesidir. Bu insani, vicdani değildir. Devletin en temel görevinden biri yurt inşa etmektir. Enes Kara’nın devlet yurdunda kalmak için herhangi bir başvurusunun bulunmadığı yapılan açıklamalarla sabittir.

  Bahanesi ne olursa olsun bir gencin ruhi bunalıma girmesi bizi derinden üzmüştür. Arkadaşlarıyla birlikte bulunduğu daireden kendisini boşluğa bırakmış ve paylaştığı videoda da zorla cemaat yurdunda kaldığını belirtmiştir. TBMM'ye geçen dönemden sunduğumuz ruh sağlığı teklifimizin kabulünü bekliyoruz. Kadınlarımızı, çocuklarımızı hedef alan şiddet, tecavüz, cinayetin her zaman karşısındayız. Kimin inanıp inanmadığı bizim merah sahamız içinde değildir.

  Yazdığı ucube bir şarkının sözleri arasında Hz. Adem ve Hz. Havva'ya cahil diyen şuursuz bir sanatçıya diyorum ki serçeysen serçeliğini bil, sakın kuzgunluğa heves etme.

  CHP zihniyeti terörist Demirtaş'ın yanında, Sarosçu Kavala'nın izindedir. CHP'liler ve yabancı diplomatlar Kavala'nın mahkemesinde ne arıyor?CHP yöneticilerinin Kavala sevgisi neye yorumlanmalıdır? Yoksa Kemal kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adayları arasında Kavala da mı bulunuyor? Millet İttifakı'nın henüz Cumhurbaşkanı adayı bile yoktur. 

  Geçen hafta "Bu Bahçeli'ye kapak olsun" diyen Kılıçdaroğlu'na diyorum ki, biz tencere değiliz ki kapak bizi bulsun. Sen kendine bak. Sayın Kılıçdaroğlu sokak lambası gibi olma da kime ışık saçtığın belli olsun." • İstanbul Adalet Sarayı önünde polise bıçaklı saldırı
  İstanbul Adalet Sarayı önünde polise bıçaklı saldırı

  Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde polise bıçakla saldırdığı belirtilen bir kişi bacağından vuruldu.

  Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde nöbet tutan polislere saat 10.45 sıralarında bir kişi bıçakla saldırdı.

  Saldırgan bacağından vuruldu.

  Olay yerinde polis geniş güvenlik önlemi aldı.

  Son dakika gelişmesinin ayrıntıları birazdan ntv.com.tr'de... • Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 18 Ocak 2022 güncel altın kuru fiyatları
  Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 18 Ocak 2022 güncel altın kuru fiyatları

  Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 18 Ocak 2022 güncel çeyrek altın kuru fiyatları

  Altın fiyatları, yatırımcıların para politikasının yakında sıkılaşacağına ve Omicron varyantının küresel büyümeye yarattığı risklere odaklanmasıyla dalgalı bir seyir izliyor. 

  Yeni haftaya yatay bir seyirle başlayan gram altın, dolar/TL'nin 13,50 civarında seyretmesiyle 790 lira civarında bulunuyor.

  Çeyrek altın 1.295 lira, Cumhuriyet altını da 5.274 liradan satılıyor.

  Altının ons fiyatı, yüzde 0,1 değer kaybıyla 1.816,2 dolar seviyelerinde bulunuyor.

  Uzmanlar, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) bu yıl 4 kez faiz artırımına gideceği ve ilk adımı mart ayında atacağı beklentilerinin güçlenmesinin altının ons fiyatında oynaklığı artırdığını, yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınına ilişkin haber akışının da gündemdeki yerini koruduğunu söyledi.

  Bugün, Japonya Merkez Bankası'nın genişleyici politikasını sürdüreceğini açıklamasının ardından ABD'nin 10 yıllık tahvil faizinin yüzde 1,8570 ile 2 yılın en yüksek seviyesine çıktığını belirten uzmanlar, buna paralel artan dolar talebinin altının ons fiyatını baskıladığını ifade etti.

  Uzmanlar, yurt içinde ise yüzde 0,4 artan dolar kurunun ise altın fiyatlarında yükselişe neden olduğunu kaydetti.

  Bugün yurt içinde konut fiyat endeksi, yurt dışında ise Almanya'da ZEW endeksleri ve ABD'de New York Fed Sanayi Endeksinin takip edileceğini aktaran uzmanlar, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.830 doların direnç, 1.790 doların destek konumunda bulunduğunu bildirdi. • Lise öğrencisi corona virüse yenildi
  Lise öğrencisi corona virüse yenildi

  Yalova'da 18 yaşındaki lise son sınıf öğrencisi Doğa Ayşe Gülmez, corona virüs nedeniyle hayatını kaybetti.

  Yeni tip corona virüse (Covid-19) yakalanan 18 yaşındaki lise öğrencisi yaşamını yitirdi.

  Yalova Esvet Sabri Aytaşman Özel Eğitim Meslek Okulu 12. sınıf öğrencisi Doğa Ayşe Gülmez, Covid-19 nedeniyle bir süredir hastanede tedavi görüyordu. Durumu ağırlaşan Gülmez, kurtarılamadı.

  Doğa Ayşe Gülmez'in cenazesi bugün öğle namazı sonrasında Merkez Camisi’nde kılınacak cenaze namazının ardından Şehir Mezarlığı'nda defnedilecek.

 • 2022 engelli maaşı ne kadar oldu?
  2022 engelli maaşı ne kadar oldu?

  Geçtiğimiz günlerde açıklanan aralık ayı enflasyon oranı ile birlikte maaşlara yansıyacak zam oranı da belli oldu. Memur ve emekli zammının ardından 2022 yılı engelli maaşları da netleşti. Peki 2022 engelli maaşı ne kadar oldu? Engelli maaşı şartları neler?

  3 Ocak 2022 Pazartesi günü TÜİK tarafından açıklanan Aralık ayı enflasyon oranı, milyonlarca kişinin alacağı zam oranlarını da belirledi.

  Bu oranın belli olmasının ardından engelli bireylerin alacağı aylık ücretlere gelen zam da netleşti.

  ENGELLİ MAAŞI NE KADAR?

  Yaşlılık, evde bakım ve engelli maaşları asgari ücret zammıyla birlikte arttı.

  Engel oranı yüzde 40-69 arası olan vatandaşlar için 2021 yılında 661,13 lira olan engelli maaşı 2022 yılında 842,81 lira oldu.

  Engel oranı yüzde 70 ve üzeri olan yurttaşların engelli maaşı ise 2022 yılında bin 264,20 lira oldu.

  ENGELLİ MAAŞI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

  En az yüzde 40 oranında engelin olması ve bu durumu sağlık kurulu raporu ile belgelemesi gerekmektedir.

  18 yaşını doldurmuş ve 69 yaşına girmemiş olanların başvuruları kabul edilmektedir.

  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuruları kabul edilmektedir.

  Şahsen başvuru yapamayacak durumda olan engelli bireylerin mahkeme kararı ile onaylanmış vasilerinin başvuru yapması gerekmektedir.

  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın yönlendirdiği, tam teşekküllü bir devlet hastanesinden sağlık kurulu raporu alınmalıdır.

  Engelli bireyler kendi tercihlerine göre bir hastaneden rapor alamamaktadır. Gerekli evrakların eksiksiz bir şekilde vakıfa ulaştırılması ve başvuru onayı alınması gerekmektedir.

  ENGELLİ AYLIĞI NEDİR?

  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından verilen engelli aylıkları, 65 yaşını doldurmayan ancak yetkili hastanelerden alınan sağlık raporları sayesinde yüzde 40, yüzde 69 ya da yüzde 70 engelli olduğu tespit edilen vatandaşlara ödenen 3 aylık maaşlardır. • 35 yıldır kimliksiz yaşıyor
  35 yıldır kimliksiz yaşıyor

  Eyüpsultan’da 35 yıldır kimliği bulunmayan 55 yaşındaki Bülent Başaran, askerlik görevini yerine getirdikten sonra kimliği ve verilerinin kaybolduğunu söyledi. Kimliksiz sağlık ve aşı hizmetlerinden yararlanamayan Başaran, kendisine bir an önce  kimlik çıkarılmasını talep ediyor.

  İstanbul Eyüpsultan'da 35 yıldır kimliksiz yaşayan Bülent Başaran (55), askerliğini yaptıktan sonra kimliğini kaybettiğini ve nüfus müdürlüğüne yaptığı başvuruların olumsuz sonuçlandığını belirtti.

  Kimlik bilgilerinin de silindiğini söyleyen Bülent Başaran, kimliği olmadığı için resmi işleri yapamıyor.

  Bu yaşına kadar hiç evlenmeyen ve kimliği olmadığı için sosyal güvenceye sahip olamayan Bülent Başaran, mahalledeki komşularının kendisine kalacak yer ve gündelik işler bulması ile hayatına devam ediyor.

  FİLMİ AKILLARA GETİRDİ

  Hastalandığında hastanede kimliksiz işlem yapılamadığı için sağlık hizmetlerinden yararlanamayan ve komşuların verdiği ilaçlar ile iyileşmeye çalışan Bülent Başaran, kimliği olmadığı içinde herhangi bir işe de başvuramıyor.

  Kimliği olmadığı ve dolayısıyla HES kodu alamadığı için alışveriş merkezlerine giremeyen ve toplu taşıma bile kullanamayan Bülent Başaran hiçbir yere gidemiyor.

  Başaran’ın hayat hikayesi ise ‘Yaşar Ne yaşar Ne Yaşamaz’ filmini akıllara getirdi.

  "ASKERLİKTEN SONRA KİMLİĞİM KAYBOLDU"

  Her insan gibi kimlik sahibi olmak isteyen Başaran, “Her yere müracaat ettim, kimse beni dinlemedi. Hastaneye gidemiyorum, aşı olamıyorum. İş olduğu zaman çalışıyorum olmadığı zaman mezarlıklara bakıyorum. Askerden sonra kimliğim kayboldu. Menenjit geçirdikten sonra her şey kayboldu” dedi.

  "35 YILDIR KİMLİĞİM YOK"

  Kimliği kaybolduktan sonra hiçbir şeye ulaşamadığını söyleyen Başaran, “Nereye gidersem kapılar kapalı. Hiçbir yer bana yardımcı olmadı. Ailem yok. Tek başıma yaşıyorum. Her insan gibi kimliğim olsun istiyorum. 35 yıldır kimliğim yok” diye konuştu.

  Yıllardır Başaran'a yardımcı olan Cihan Şanverdi, “Kimliği olmadığı için iş bulamıyor, sigortası yok. Kaldığı yeri biz sağladık. Ne iş bulursa onu yapıyor. Gündelik geçiştiriyor. Kimlik başvurusunda bulunduk ama geri dönüş yok. Ne yaşar ne yaşamaz kayıp bir adam” şeklinde konuştu.

 • "Trakya'nın en şirin belediyesini 10 dolara satmışlar"

  Lüleburgaz Belediyesi, binasının metaversede 10 dolara satılmasıyla ilgili paylaştığı tweet çok sayıda beğeni aldı.

  Lüleburgaz Belediye binası, teknolojinin geleceği olarak görülen metaversede 10 dolara satıldı.

  Belediye binasının, gerçek evreni ve pek çok sanal alt evreni kapsayan, çok boyutlu kurgusal bir dijital evren olan metaverse üzerinden bir kişi tarafından 10 dolara satın alınması, dikkati çekti.

  Lüleburgaz Belediyesi Twitter hesabından, "Trakya'nın en şirin belediyesini 10 dolara satmışlar" paylaşımında bulundu.

  Paylaşım, birçok kişi tarafından beğenildi. • İstanbul'da cenaze yemeği sırasında silahlı saldırı
  İstanbul'da cenaze yemeği sırasında silahlı saldırı

  Küçükçekmece'de cenaze yemeğinin verildiği derneğin kapısında bir kişi uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralandı. Saldırıya ilişkin 2 kişi gözaltına alındı.

  İstanbul'da cenaze yemeği sırasında silahlı saldırıya uğrayan bir kişi yaralandı. 

  Olay, dün öğle saatlerinde Küçükçekmece Cennet Mahallesi'nde cenaze yemeğinin verildiği Gümüşhane İktisadi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nde meydana geldi.

  Dernek merkezinin kapısına çıkan derneğin eski başkanı Erdal Çiçek, silahlı saldırıya uğrayarak bacağından yaralandı.

  Saldırganlar hızla olay yerinden uzaklaştı. Bildirilmesi üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri geldi.

  İlk müdahalesinin ardından hastaneye kaldırılan Çiçek'in durumunun iyi olduğu öğrenildi.

  Polis ekipleri, yaptıkları çalışmada saldırıya ilişkin H.Ö. ve Türkmenistanlı F.Z.'yi gözaltına aldı. Polisin olayla ilgili çalışmaları devam ediyor. • Yemek yerken zil sesini duymayan öğrencileri itfaiye kurtardı
  Yemek yerken zil sesini duymayan öğrencileri itfaiye kurtardı

  İstanbul Avcılar’daki bir ortaokulda telafi kursuna katılan iki öğrenci sohbete dalınca ne zil sesini duydu, ne de okulun kapılarının kilitlendiğini... Binada mahsur kalan iki kız öğrenci, polis ve itfaiyeden yardım istedi. Ekipler onları kurtardığında iki öğrenci de hıçkıra hıçkıra ağlıyordu. • Eşini plastik kelepçeyle boğarak öldürdü
  Eşini plastik kelepçeyle boğarak öldürdü

  İstanbul Ataşehir'de bir kişi, karısını plastik kelepçeyle boğarak öldürdü. Polisi arayarak "Eşimi öldürdüm gelin beni alın" diyen katil zanlısı gözaltına alırken, emniyetteki ifadesinde eşiyle arasında maddi anlaşmazlıklar bulunduğunu söyledi.

  İstanbul'un Ataşehir ilçesi İnönü Mahallesi'nde 5 katlı bir binanın giriş katında oturan İsmail Özbek (56), dün öğle saatlerinde polis ekiplerini arayıp, "Eşimi öldürdüm gelin beni alın" diyerek kendini ihbar etti.

  Harekete geçen polis ekipleri, olay yerine sağlık ekipleriyle gitti. Ekipler, Hanpaşa Özbek'in (47) olay yerinde hayatını kaybettiğini belirledi.

  Şüpheli polis ekiplerince gözaltına alınırken, Hanpaşa Özbek'in cansız bedeni incelemelerin ardından Adli Tıp Kurumu'na götürüldü.

  EŞİNİ BOĞDUĞU PLASTİK KELEPÇE ÇÖP KONTEYNERİNDE BULUNDU

  Şüpheli İsmail Özbek'in emniyetteki ifadesinde eşiyle arasında maddi anlaşmazlıklar nedeniyle tartışma çıktığını söylediği öğrenildi.

  Tartışmanın büyümesinin ardından eşini plastik kelepçeyle boğduğunu itiraf eden şüpheli Özbek, suç aletini çöp konteynerine attığını da ifadesinde belirtti.

  Polis ekipleri plastik kelepçeyi çöpte buldu. Polis ekiplerinin olayla ilgili incelemesinin devam ettiği öğrenildi.

  CİNAYET SONRASI GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

  Öte yandan, cinayetin ardından binanın kapısını açan İsmail Özbek'in içeri giren polisler tarafından gözaltına alındığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

RÜYA TABİRLERİ

A - B - C - Ç - D - E - F - G - H - I - İ - J - K - L - M - N - O - Ö - P - R - S - Ş - T - U - Ü - V - Y - Z

Anketler

Sitemizi Beğendiniz mi ?